Jaki prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej?


Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu 9-latka i jego rodziny. Gdy podczas chrztu oficjalnie włączany jest do wspólnoty chrześcijańskiej, sakrament eucharystii daje mu dodatkowe prawa, takie jak przyjmowanie ciała bożego, czy spowiedź.
W wielu przypadkach dzieci nie rozumieją powagi tego święta, z niecierpliwością oczekując tego dnia na prezenty. Nie miejmy im tego za złe. Tak wyjątkowe święto to wspaniała okazja do obdarowania małego katolika pięknymi upominkami. Zatem co mu wręczyć?

Popularnym prezentem jest złoty lub srebrny medalik. Warto więc odwiedzić sklep z dewocjonaliami i zapytać ekspedienta, który z wisiorków będzie najstosowniejszy. Dewocjonalia i artykuły religijne. Można wybrać motyw Matki Boskiej, świętego lub patrona.

Ciekawą propozycją jest książka. Jeśli znamy gust literacki dziecka, nie krępujmy się i postawmy na jego ulubionego autora. Gdy nie jesteśmy pewni, zostańmy na bezpiecznym gruncie i podarujmy mu coś bardziej związanego z motywem religijnym, np. Biblię, Pismo Święte lub leksykon kościołów polskich.

Oryginalnym pomysłem jest wręczenie dziecku zestawu z Ziemi Świętej, który zawiera wodę z rzeki Jordan, oliwę z oliwek z Galilei oraz ziemię świętą z Jerozolimy. To piękna pamiątka o symbolicznym znaczeniu.